EN İYİ OFİS DEKORASYON ÖNERİLERİ

İş hayatında olmazsa olmaz olan ofisler, işlerin organize edildiği, toplantıların set edildiği, dead-line ların belirlendiği ve müşterilerle görüşmelerin sağlandığı çalışma alanlarıdır. Bu yüzden çalışma alanındaki kullanılacak olan materyalden ışıklandırmaya, mobilyadan, ofis bölmesine kadar her şey verimliliği artıracak bir etkendir. Ofis dekorasyonları, bir evi dekore etmekten çok daha zahmetlidir. Çünkü ev dekorasyonlarında olduğu kadar esnek olamazsınız. Bir konsept yaratmak zorundasınız ve bu konsept firma kurumsalınıza ve tarzına uygun olmalı.

Ofis dekorasyonlarında size ve çalışanlara verim sağlayacak alanlar oluşturmalı, ona göre renk seçimleri yapmalısınız ki çalışma alanındaki tasarım bütünlüğü bozulmasın ve motivasyonunuzu dağıtmasın. Örneğin ofis mobilyalarınızla, ofis bölmelerinin bir uyum halinde olması, hem tasarımda bütünlüğü hem de sadeliği karşılayacaktır. Ofis bölmelerinizi de öyle konumlandırmalısınız ki, çalışma alanlarında ölü alan bırakmamalısınız.

Ofis dekorasyonları nasıl olmalı?

Kesinlikle öncelikle sizi motive etmeli…

Bunu sağlayacak çok küçük gözüken ama aslında büyük etkiler yaratan sebepler en önemlilerinden biri uygun ışıklandırma çalışmasıdır. Loş bir çalışma ortamı yaratacağım derken ışığın yeterli olmaması durumunda motivasyonunuz dağılır ve işinize odaklanamazsınız. Aydınlık ve ferah bir ofis tasarımı yapacağım derken bir de bakmışsınız ki, çalışanlarınız yüksek ışık enerjisinden dolayı aşırı yorgun ve bitkinler. Dolayısıyla ofislerinizde ışıklandırma çalışması yaparken ofis ortamındaki mobilyalar olsun, ofis bölme sistemleri olsun, ışığı ideal bir şekilde dağıtarak size ve çalışanlarınıza faydalı hale getirsin. Mesela ahşabın ofis ortamındaki ışıkla olan ahengi, sizi de işlerinize motive edecektir.

OFİS MOBİLYALARI

Çalışma alanlarınızda kullandığınız mobilyalar, ofisinizdeki düzen için çok önemlidir. Ofisinizde renklerin ve desenlerin bir konsept oluşturması estetik açıdan çok önemlidir. Ofis mobilyalarınızı ön plana taşıyan etmenlerden biri de ofisten içeri girdiğiniz bölmelerdir. Bu bölmelerin de ahşap olması tasarımda bütünlüğü artıracaktır.

DUVAR KAĞITLARI

Ofisinizin içindeki materyallerin ve mobilyalarınızın asaletini ön plana çıkaran en büyük etkenlerden biri duvar kağıtlarıdır. Kullandığınız duvar kağıdı çok karmaşık desenlerde ve renklerde olmamalı aksine ofis içerisindeki atmosferi ön plana taşıyacak sade renklerde olmalıdır.

Ofis Aydınlatmaları

Ofis içerisinde bulunan ışıklandırma ofis ortamlarında sizleri ve çalışanları pozitif yönde etkileyecek olup verimliliğe de büyük yönde katkı sağlayacaktır. Ofislerinizin içerisinde oluşturulan tasarımları ve dekorasyonları belli edecek ve kendini gösterecek olan ışıklandırma çalışmaları oldukça önemlidir. Özellikle ahşap ofis dekorasyonlarında ışığın ahşap üzerindeki yansıması mekana hoş bir hava katacaktır.