OFİS TASARIMLARINDA AHŞABIN ETKİSİ

Moderns Ofis Tasarımları: Ömrümüzün neredeyse 3’te 2’si iş yerlerimizde geçiyor. Uzun süre çalışmak, iş yükümlülükleri, bulunduğumuz ofis ortamı gibi birçok etken bizleri strese sokuyor. Hal böyle olunca da kaliteli zaman geçirmek neredeyse imkânsız oluyor. Böyle bir durumda kendi sağlığınız için ofis tasarımlarınızda ahşap malzemeler kullanmak, iş stresini bir nebze olsun azaltacaktır.

Ahşap, yapı malzemesi olarak hem yaygın kullanılan hem de geleneksel bir üründür. Ofis tasarımlarınız için de güzel avantajlar sağlayacaktır. Son yıllarda teknoloji ve inşaatın gelişmesiyle yaşadığımız ortamlar betonlaşmaya başladı ve bu nedenle doğadan uzaklaştık. “Hayatımız dört duvar arasında geçiyor” dememek için ahşap ofis mobilyaları kullanımı birçok ofise mükemmel bir alternatif oluşturacaktır. Ofis tasarımlarınızda ahşap malzemeler kullandığınızda iyi bir ses yalıtımına sahip olacaksınız ve bulunduğunuz ortamda ses yankısını hissetmeyeceksiniz. Ses yalıtım özelliği sayesinde toplantılarınız daha verimli geçecektir. Aynı zamanda inşaat malzemelerine oranla daha hafif bir yapısı olan ahşap, geri dönüştürülebilir ve farklı mekanlara taşınabilir bir üründür.

EN ŞIK OFİS TASARIMLARI; AHŞAP DOĞANIN KENDİSİ

Gördüğümüz, dokunduğumuz, deneyimlediğimiz her şey ruh halimizi etkiler, ahşap ise doğanın kendisidir. Huzurlu olmayan bir ortamın stresi sizi olduğunuzdan daha çok yıpratacaktır bu nedenle ofis bölme sistemlerinde ahşap kullanmak sizin için panzehir olacaktır.

İnsan doğasının giderek bozulduğu 21.yy. da ahşap ofis bölme sistemleri kullanımı doğada zaman geçirme hissini taklit eden fiziksel ve zihinsel faydalara sahiptir. Betonla çevrili bir odada uzun süre kaldığınız zaman nefes almakta zorlandığınızı fark etmişsinizdir. Bunun nedeni; inşaat malzemeleri, ahşap gibi nefes alabilir yapıya sahip değildir ve bu nedenle odada karbondioksit birikmesine neden olur. Hava ve ısı alışverişi sağlaması beton bölmelere kıyasla daha verimli olan ahşap, ortamda ki havayı dengeler. Yaz ve kış aylarında odanızdaki ısıyı eşitlediği için enerji tasarrufu da sağlamış olur. Ayrıca ofis tasarımlarınızda ahşap, nefes alabilir bir yapıya sahip olduğu için ofis ortamınızı basık havadan kurtaracak ve daha sağlıklı nefes almanızı sağlayacaktır. Düzenli alınan nefes sayesinde vücuttaki toksinler atılacak ve kan basıncınızda gözle görülür bir fark oluşturacaktır. Ahşap, doğanın kendisinden geldiği için vücudunuzdaki negatif enerjiyi alarak ofis stresinizin azalmasında büyük önem teşkil edecektir.

Ağaç türevi maddelerin kendine has bir ağırbaşlılığı vardır. Ahşabın insanda uyandırdığı doğal sıcaklık ve ağırbaşlılığı sayesinde tasarım olarak da ofisinize hem ferah hem de zarif bir görünüm sağlayacaktır. Ahşap, geleneksel olması, desen ve renk seçeneğinin fazla olması gibi nedenlerle her zevke hitap edebilir. Ahşap kullanılan mekanlar ortama sıcaklık, estetik ve karakter kattığı için kurumsal imajınızın pozitif anlamda iyileştiğini gözlemleyeceksinizdir. Doğayı, iç mekanınızla bütünleştirerek mükemmel tasarımlar elde edebilirsiniz.

Web sitemiz üzerinden ahşap ofis bölmeleriyle alakalı ayrıntılı bilgi ve fikir alabilirsiniz.